Drobečková navigace

Úvod > O nás > Spřátelená zařízení

Spřátelená zařízení

Hodkovce, část obce Žehra, je malá vesnička na východě Slovenska. Svojí geodetickou polohou je na Gotické cestě v blízkosti památek UNESCO – Spišský hrad, Spišská kapitula, Kostel sv.Ducha v Žehre a v blízkosti významné přírodní rezervace Dreveník. Neoddělitelnou součástí těchto významných kulturních a historických památek je i zámek Hodkovce, který je spojený se Spišským hradem lipovou alejí. V zámku, který sloužil jako letní sídlo slavného rodu Csákyovců, nyní provozuje sociální služby organizace Domovina, n.o., která poskytuje pomoc mužům s mentálním postižením.

V roce 2015 Domov ve Zboží, p.o. uzavřel se zařízením Domovina, n.o. dohodu o družebních stycích a vzájemné spolupráci, jejímž cílem je rozvíjení vzájemných přátelských aktivit v oblasti péče o klienty.

Na základě této dohody proběhla v měsíci květnu první reciproční výměna čtyř klientů. Pánové ze Slovenska se účastnili výroby předmětů ze šamotové hlíny v dílně v Tisu a zároveň si osobně práci s hlínou vyzkoušeli. Dále absolvovali prohlídku nedalekých skláren a účastnili se hudebního kroužku. Výměna uživatelů byla z obou stran hodnocena jako velice přínosná aktivita, a to nejen pro klienty. Z tohoto důvodu se ředitelé organizací domluvili na pokračování návštěv v duchu podepsané dohody.

http://domovina-no.sk/